22 Mart 2011 Salı

DISNEY JUNIOR TÜRKİYE‘DE 1 HAZİRAN 2011’DEN İTİBAREN YAYINA BAŞLAYACAK

PLAYHOUSE DISNEY, OKUL ÖNCESİ ÇOCUKLAR İÇİN YENİ BİR TELEVİZYON İZLEME DENEYİMİ YARATMAK İÇİN GELİŞİYOR

İstanbul, 9 Mart 2011: The Walt Disney Company (EMEA), 2-7 yaş arası çocuklar ve aileleri için yepyeni çok platformlu marka Disney Junior’un 1 Haziran 2011’den itibaren Türkiye’de yayınlanacağını bildirdi.

Disney Junior’un lansmanı, Walt Disney Company’nin küresel okul öncesi stratejisinin bir sonraki adımı. Türkiye’de Eylül 2010 tarihinde yayına başlayan ve halen 109 ülkede küresel olarak yayınlanan Playhouse Disney kanalının başarısı üzerine kurulan yeni Disney Junior kanalı, Playhouse Disney’in yerini alacak ve izleyici kitlesini 2-7 yaş arası çocukları da kapsayacak şekilde genişletecek.

Disney Junior; televizyon, web sitesi, VOD, cep telefonu ve ücretli indirme platformlarında günlük içerik yayınlayacak. Haziran’daki lansman çok yönlü bir pazarlama kampanyası ile desteklenecek. Lansman, aileleri ve çocukları hedef alan televizyon, gazete ve ‘online’ reklam kampanyaları, ayrıca sosyal medya ve iş ortaklıkları ile de desteklenecek.

Disney Channel’ın Avrupa üretim merkezinde yapılan Orman Kavşağı’nın (Jungle Junction) başarısı üzerine Disney Junior’un global içeriğine, yerel üretim ve yerelleştirilmiş çok platformlu formatlar eklenecek. BAFTA için aday gösterilmiş olan Orman Kavşağı’nın ikinci sezonu, yeni Disney Junior programlarının bir parçası olarak ilk kez yayınlanacak. Yapımı, İngiltere Cornwall’da kurulmuş olan Spider Eye Animation tarafından gerçekleştirilen ikinci sezon, 2011 yılında ‘EMEA’ bölgesinde ve 1 Haziran’da Türkiye’de Disney Junior platformlarında ilk kez yayınlanmaya başlayacak. Orman Kavşağı 26 renkli ve interaktif yeni bölümlerden oluşacak.

Disney Junior ayrıca, Mickey Farenin Kulüp Evi, Tamirci Manny ve Özel Ajan Oso gibi bazı çok sevilen ve 1 Haziran 2011’de Disney Junior’un başlaması ile birlikte ilk kez yayınlanacak olan Jake ve Periler Ülkesi Korsanı gibi yepyeni programlara da ev sahipliği yapacak.

Disney Junior 1 Haziran 2011’de Türkiye’de ilk kez yayınlanacak.

1 Kasım 2010’da Orman Kavşağı, Çocukların BAFTA Ödülleri 2010’da ‘en iyi okul öncesi animasyonu' dalında aday gösterilmişti.

Disney Junior Hakkında:

Yeni, öğrenme odaklı Disney Junior, tüketici nesillerinin Disney hikaye anlatıcılığına ve hem klasik hem güncel Disney karakterlerine olan duygusal bağını temsil etmektedir.
Disney Junior programları, anne ve babaları, Disney’in 2-7 yaş arasındaki çocuklar için tasarlanmış özel öğrenme ve gelişim temalarını birleştiren büyülü, müzikal ve samimi hikaye ve karakterlerine çocukları ile birlikte katılmaya davet ediyor.

Disney Junior’ın animasyonlu ve canlı aksiyon dizileri, Disney’in eşsiz hikaye anlatıcılığını ve çocukların çok sevdiği karakterleri okul öncesi matematik, dil becerileri, sağlıklı yeme ve yaşam tarzları ile sosyal beceriler gibi eğitimler ile harmanlıyor.Animasyonlu ve canlı aksiyon programlarının birleşimi aracılığı ile Disney Junior, okul öncesi matematikten dil becerilerine, sağlıklı yaşam tarzlarından sosyal ve duygusal gelişime kadar çeşitli konuları oyun aracılığı ile öğrenmeyi aşılıyor.
Çocukları gülmeye, şarkı söylemeye, dans etmeye ve her şeyin ötesinde, eğlenmeye teşvik ederek çocukluğun coşkusunu kutluyor.
Program geliştirmenin ilk aşamalarından itibaren Disney, geliştirme aşamasından önce tüm terim ve diyalogları gözden geçiren eğitim ve çocuk gelişimi uzmanları ile çalışıyor.
Disney Junior markasının vizyonu, ebeveynler ile bir arada çalışılarak yaratıldı ve tüm içeriğin anneler tarafından onaylanması sağlandı.

Playhouse Disney Hakkında

Playhouse Disney, okul öncesi çocuklar için öğrenmeyi eğlenceli bir deneyim haline getirmek için yaratıcı hikaye anlatıcılığını ve hoş karakterleri kullanmaktadır. ‘Orman Kavşağı’, ‘Mickey Fare’nin Kulüp Evi’ ve ‘Tamirci Manny’ gibi şovların her biri, okul öncesi matematikten sosyal etkileşime, problem çözmeden takım çalışmasına kadar birçok farklı çocuk gelişimi alanını ele almaktadır. Playhouse Disney programları, günlük temalı alanlarla küçük bir çocuğun günlük yaşamını yansıtacak şekilde tasarlanmıştır.

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki Walt Disney Company Hakkında:

The Walt Disney Company (TWDC) önde gelen uluslararası çeşitlendirilmiş aile eğlenceleri ve medya şirketi olarak beş iş segmentinde faaliyet göstermektedir: medya kanalları, parklar ve tatil köyleri, stüdyo eğlenceleri, tüketici ürünleri ve interaktif medya grubu.

TWDC, 70 yılı aşkın bir süredir Avrupa-Ortadoğu-Afrika (EMEA) bölgesindeki 23 ülkede 5.500’den fazla çalışanıyla faaliyet göstermektedir. Disneyland Paris 1992’de açıldığından bu yana genişlemiş ve Avrupa’nın bir numaralı turist merkezi haline gelmiştir Bölgenin önde gelen film dağıtımcılarından olan TWDC’nin en yeni başarıları arasında dünya çapında gişe rekorları kıran ‘‘Oyuncak Hikayesi 3’’ ve “Alice Harikalar Diyarında” gibi filmler yer almaktadır. Disney yalnızca bir yılda bu kilometre taşına ulaşan tarihteki ilk stüdyo olmuştur. Avrupa’nın önde gelen TV içeriği sağlayıcılarından biri olan TWDC, Disney markalı ve markasız televizyon programlarının, Fransa, Almanya, İtalya ve İngiltere’de ilk 10 Amerikan dizisi içinde yer alan “Desperate Housewives” gibi dizilerin dağıtımını yapmaktadır. EMEA çapında 118 ülkede, 23 dilde, 76 milyondan fazla haneye ulaşan 58 markalı Disney Channel (Disney Channel, Disney XD, Playhouse Disney, Disney Cinemagic ve Toon Disney) bulunmaktadır. Disney’in yerel olarak tasarlanmış geniş tüketici ürünleri yelpazesi uzman ve kitle piyasası bayilerinde ve İngiltere, İspanya, İtalya, Fransa ve Portekiz’de 100’den fazla Disney Store’da satılmaktadır. Avrupa’daki yedi şehirde kısa süre önce başlatılan yeni bir konsept mağaza tasarımı, ailelerin birlikte tadını çıkaracağı, çığır açan, büyülü bir satış deneyimi sunmaktadır.

Hiç yorum yok: