8 Kasım 2012 Perşembe


       Çocuklar bu hafta sonu keşfetmenin heyecanını yaşayacak…

BAYRAMPAŞA’DA YAPILAN KAZILARDA HER GEÇEN GÜN YENİ DİNOZOR
İSKELETLERİNE RASTLANIYOR!

Forum İstanbul AVM’nin temel kazıları sırasında rastlanan kemiklerin uluslar arası otoritelerce dinozor kemikleri olduğu belirlenmiş ve yapılan araştırmalarda Dünya’da hala yaşayan dinozorların var olduğu anlaşılmıştı. Türünün son örnekleri olan yeryüzünün bu en görkemli canlıları, Jurassic Land adı verilen adada kurulan bilim merkezinde koruma altına alınmış ve Jurassic Land ziyaretçilerin akınına uğramıştı.
Jurassic Land’da kazılara devam ediliyor ve her bir kürek hamlesinde yeni dinozor kemiklerine ve yumurtalarına rastlanıyor. Özellikle çocukların rağbet ettiği kazı aktiviteleri her gün yepyeni keşiflere pencere açıyor.*
70 dinozor replikasının yer aldığı Jurassic Land’daki macera farklı dönemlere ait iskeletler, dinozor yumurtaları, rölyefleri ve hareketli görsellerinin yer aldığı müzeyle başlıyor ve ülkede eşi benzeri olmayan sinema deneyimiyle devam ediyor. Türkiye’nin en büyük dört boyutlu, altı efektli sineması olan Juracopterle dinozorların dünyasını keşfettikten sonra, bu macera dolu tur beş ayrı üniteden oluşan bilim merkezinin de üzerinde bulunduğu tropik adada son buluyor.
2011 yılında hizmete giren ve açıldığı günden bu yana yaklaşık 1milyon kişi tarafından ziyaret edilen Avrupa’nın en büyük dinozor temalı parkı olan Jurassic Land, küçük kaşifleri, meraklı beyinleri kazı aktivitelerine davet ediyor. adece filmlerde gördükleri dinozorların birebir boyutlardaki benzerlerini yakından inceleyip fantastik senaryo eşliğinde gezebilecekleri Jurassic Land’da çocuklar, her hafta sonu özel bir mağarada yapılan kazıların yanı sıra pek çok eğlenceli aktiviteyle hem eğlenip hem de el becerilerini geliştirebiliyorlar.

Hiç yorum yok: