24 Eylül 2012 Pazartesi

İYİ CÜCELER İÇİN YEPYENİ KİTAPLAR VE ETKİNLİKLER…İyi Cüceler Kitabevi, çocukların ve yetişkinlerin çocuk gelişimine uygun kitap, oyun, oyuncak ve etkinliklerle kültürel bir buluşma noktası oluyor.


İyi Cüceler’de Ekim ayından itibaren 0-14 yaş grubunu yeni kitaplar ve oyunların yanı sıra, çeşitli becerilerini geliştirecek ve onlara farklı bakış açıları kazandıracak etkinlikler bekliyor.
İyi Cüceler’de her Salı saat 11:00’de ve her Pazar saat 16:00’da kitap okuma saati düzenleniyor. Kitapları bazen İyi Cücelerin devleri, bazen gönüllüler okuyor. Kimi zaman da çocukların çok sevdiği yazarlarla imza günleri düzenleniyor. Okuma saatlerine katılım ücretsiz ve aksi duyurulmadığı sürece, her yaştan cücelere ve devlere açık oluyor.   

       


Okuma saatlerinin dışında aşağıdaki atölyelerde keyifli vakitler çocukları bekliyor.
-          Sağlıklı Kurabiye Atölyesi (1,5 yaş ve üzeri),
-          Tişört / Önlük / Çanta boyamaElişi atölyeleri (2 yaş ve üzeri),
-          Eğlenceli Bilim, DEDIO Yaratıcı Eller Atölyesiyle Ahşap Oyuncak Yapımı,EbruYaratıcı DramaÇerçeve Yapımı (3 yaş ve üzeri),
-          Origami (2-4 yaş ve 5 yaş üstü),
-          Marangozluk Atölyesi (5 yaş üstü için)
Günlük etkinliklerin yanı sıra Ekim’de İyi Cüceler’de yepyeni 2 uzun program başlıyor. 9 yaş üstü çocuklar için “Mimarlığa Küçük Adımlar: Bir Mekan Tasarlamak” atölyesi 4 hafta sürecek ve her ayın ilk Cumartesi günübaşlayacak.
3 yaş üstü için “Kil ve Seramik” kursu ise yine 4 hafta sürecek ve her ayın ilk Pazar günü başlayacak. Her iki atölyenin sonunda da çocukların ürettiği eserler sergilenecek.
Aylık etkinlik programlar İyi Cüceler’in internet sitesinde yayınlanıyor ve üyelerine E-posta, Facebook ve  Twitter yoluyla duyuruluyor.
Çocukların vakit geçirmekten büyük keyif aldığı İyi Cüceler’de her yaş grubu çocuk için doğum günü organizasyonu da yapılabiliyor.

İyi Cüceler Kitabevi
Caddebostan Plajyolu Sk. Selen Apt. 6A
Caddebostan-İSTANBUL

Hiç yorum yok: